V životě jde o víc než o VOLVO a proto ho řídíte.
Volvo V70



Volvo V50

Menší než Volvo V70, ale podobně atraktivní. Prémiové kombi střední třídy Volvo V50 sází na oblibu kombíků švédské značky, které vždy nabízely bezpečnost, prostorný a variabilní interiér s objemným zavazadelníkem. V50 svými rysy navazuje na klasická kombi, zároveň mu ale Švédové dokázali vdechnout sportovní nádech a elegantní šmrnc. Krátká kapota ve tvaru písmene V a kabina posunutá vpřed zdůrazňuje sportovnější choutky vozu.

Zavazadelník Volva V50 má v základu objem 417 litrů, po sklopení zadních sedaček se objem zvýší až na 1307 litrů. Po naložení nákladu usedne řidič do útulné kabiny s účelným a příjemným designem. Interiér ozvláštňuje originální a moderní „plovoucí“ středová konzole s ergonomickými ovládacími prvky.

Stěžovat si u Volva V50 nemůžete ani jízdní výkony. Problémy mu nečiní dálniční sprint, poměrně dobře se cítí i na okreskách, přitom nabídne sametový chod a dostatečný komfort, jak je u Volva obvyklé.

Volvo V50 je díky svým menším rozměrům (oproti většímu bratříčkovi – modelu V70) mnohem agilnější, což poznáte především na křivolakých okreskách. Sice nemůžete od vozu s karosérií kombi očekávat závodnické sklony, ale stále se jedná o zábavné auto, které vás nebude nudit.

Švédská automobilka Volvo myslí na ekologii, a proto se v nabídce motorů pro model V50 objevila dvojice úsporných pohonných jednotek – DRIVe a FLEXIFUEL. První zmíněný agregát je osazen systémem Start/Stop, takže motor nebude zbytečně polykat litry paliva při stání na křižovatce. Tento systém není jedinou výhodou motoru DRIVe. Druhý úsporný motor sází na alternativní palivo. Tím je myšlena kombinace 85% bioethanolu a 15 % benzínu – neboli E85.

Volvo V50 svojí nabídkou motorů (benzínové, naftové, pro E85) uspokojuje potřeby celé škály řidičů a každý z nich si přijde na své.

 



Aktuality

26. 5. 2011 - Volvo V50 DRIVe se systémem Start/Stop se dobře umístilo v soutěži Michelin Challenge Bibendum

Automobil Volvo V50 DRIVe se letos zúčastnil 11. ročníku soutěže, kterou pořádal výrobce pneumatik Michelin. Vůz osazený dieselovým motorem DRIVe dosáhl 3. místa v 300 kilometrovém závodě, ve kterém šlo o nejnižší možnou spotřebu. Díky úsporné pohonné jednotce (přeplňovaný 1,6 litrový diesel) a systému Start/Stop dosáhl kombinované spotřeby 3,8 litru na 100 km. Což je úctyhodný výkon na tak velké a těžké auto – nemyslíte?

více

15. 5. 2011 - Volvo V50 R-Design – sportovní paket pro ty nejnáročnější řidiče

Pro řidiče, kteří chtějí svůj vůz V50 odlišit od ostatních připravilo Volvo sportovní balíček R-Design. Ten obsahuje především sportovně nastavený podvozek, koncovky výfuků ve sportovním stylu, nové ráfky a nakonec jednu designovou „vychytávku“ – barevné sladění různých částí karosérie.

více

20. 9. 2008 – Nově se v nabídce objeví motor DRIVe se systémem Start/stop

Úsporný motor DRIVe se objeví u trojice modelů - C30, S40 a V50. Tím, že si vyberete automobil Volvo s přídomkem DRIVe, neznamená, že získáte pouze jiný motor. Zmíněné vozy prošly určitou procedurou, díky které mají snížený aerodynamický odpor - otvory chladiče jsou zaslepeny, světlá výška se snížila o 10 mm atd. Změny se projevily i u předního spoileru – konkrétně u modelu V50. Všechny DRIVe vozy jsou „obuty“ do pneumatik s nízkým valivým odporem

více


Design by 3sixty | 2022